Jak vybrat realitního makléře

Pokud se rozhodnete prodávat nemovitost sami a vložíte nabídku na realitní server, tak můžete čekat spousty telefonátů od makléřů, ale to jsou začínající makléři, kteří na studených hovorech na soukromé inzerci začínají a krom pohádky, jak jsou nejlepší a kolik mají zájemců, tak zjistíte, když jim nemovitost svěříte, že Vám nic nenabídli a nabídka nevypadá vůbec konkurence schopně.

 

Jak tedy nalézt nejlepšího makléře ve vašem okolí?

V případě, že budete uloveni makléřem, který vám zavolá na vaši inzerci, tak s velkou pravděpodobností utržíte za nemovitost o dost méně peněz než s profesionálním makléřem.
Výběr takového makléře, byste neměli určitě podcenit, protože nemovitost neprodáváte každý měsíc a jde o milionové částky. A tady sebemenší chyba může stát statisíce.

Na co si dát pozor při výběru makléře
Z vlastní zkušenosti, kterou jsme nabyli při hledání prověřených makléřů, vám zde napíšeme pár faktorů, na které si dejte určitě pozor při výběru makléře.

1. První dojem

Hodně podprůměrných makléřů ve vás dokáže vzbudit pocit důvěry a dokáží působit seriózně jako špičkoví makléři. Pokud se v realitní branži nepohybujete, tak těžko poznáte, jestli vám makléř říká pravdu, nebo ne. Pokud se vám něco nebude zdát, tak makléři poděkujte a prověřte si ho na internetu. Reference, jeho stávající zakázky a celkově, jak na internetu vystupuje, počet realizovaných zakázek atd… Čím více tím lépe

2. Nepodceňujte prověření práce makléře

Vše, co vám makléř řekne nemusí být opět pravda. Jak se říká slibem nezarmoutíš. Proto se podívejte, jaké má makléř zakázky, jestli fotografie jsou profesionální, nemovitost je uklizena, popis inzerátu není strohý. Nebojte se zavolat na nějakou zakázku makléře jako zájemce a uvidíte, jak se makléř chová po telefonu. A pokud má kancelář infolinku, tak jestli vám bude schopný zavolat aspoň do 24 hodin.

3. Velikost realitní kanceláře

  • Ve velkých realitních kanceláří jsou většinou průměrní makléři a jejich tam velká fluktuace, samozřejmě existují výjimky, ale ve velkých kancelářích narážíte na to, že makléř od svého šéfa nemá finanční prostředky na profesionálního fotografa nebo 3D sken nemovitosti a ze své provize si to nemůže dovolit. Tudíž od velké kanceláře toho moc nečekejte.
  • Střední kancelář je ideální, protože se snaží získat klienty a dát jim veškerý servis, který potřebujete. Většinou mají vlastní profesionální techniku, nebo si jí najímají a svou práci se snaží dělat odpovědně a nejlépe. Sami jsme poznali, že naši prověření makléři pochází většinou ze středně velkých kanceláří.
  • Malá kancelář nemusí být také špatná, ale většinou nemají moc peněz na provoz, a tak šetří na klientech. Zde toho moc nečekejte, ale určitě je oslovte, pokud se Vám někdo bude zdát dobrý.

4. Výše provize makléře

Provize za realitní služby se pohybuje v ČR 3-5 % a není nijak regulovaná státem. Důležitější, než výše provize je, co za tu provizi od makléře všechno dostanete a zda to máte ve zprostředkovatelské smlouvě garantováno. Nezkušení, začínající makléři často pracují za stejnou provizi, jako profesionální makléři. Anebo pracují za nižší provizi, aby vaši nabídku získali, ale vy pak neprodáte rychle, za vyšší cenu a profesionálně. Jak se říká, levná věc je dvakrát placená věc.

Většinou za provizi makléře 5 % získáte vyšší prodejní cenu, než za provizi 2 %. Samozřejmě musíte mít štěstí a narazit na prověřeného makléře.

5. Exkluzivní smlouva s makléřem

Exkluzivní smlouva znamená, že danou nemovitost po dobu platnosti smlouvy nabízí pouze jeden realitní makléř (realitní kancelář).

Nejlepší makléři pracují pouze exkluzivně. Nenajdete profesionálního makléře, který by pracoval bez exkluzivity. Takový makléř nemá zapotřebí nabízet nemovitost z dalšími třemi a více makléři. A hlavně nebude investovat desetitisíce do přípravy a propagace vaší nemovitosti bez exkluzivní smlouvy.

A pokud makléř nebude sám na nemovitosti, tak už nebude pracovat pro vás, ale pro sebe, aby prodal nemovitost. Když bude mít zájemce, tak vás bude tlačit s cenou dolů. Kdežto makléře s exkluzivní smlouvou nic netlačí a bude se naopak snažit prodat vaši nemovitost co nejdráž, abyste byli spokojeni a on také, protože je placen procentuálně.

6. Vyjednávací schopnosti makléře

Makléř musí být rozený obchodník, aby nepodlehl tlaku na cenu a slovům sleva. Slevu chce v dnešní každý a je těžké se tomuto slovu ubránit. Proto potřebujete zkušeného makléře, který má perfektní obchodní schopnosti, aby zájemce slevu nakonec ani nevyslovil.

Není to jednoduché najít a vybrat prověřeného makléře, aspektů abyste se nespálili je mnoho. Doporučujeme si pozvat aspoň tři makléře, dle vašeho výběru a následně si vybrat, anebo nechat výběr na nás a nechat si doporučit námi již prověřeného, prozkoušeného makléře, který je pro vás zárukou.

 

Přejeme vám mnoho úspěchu a dobrou volbu při výběru makléře. Anebo kdybyste tohle nechtěli absolvovat, tak stačí kliknout níže na tlačítko a my už se Vám o vše postaráme

Chci prověřeného makléře

Prověřený makléř.cz

Revoluční 762 / 13
Praha 1 - Staré Město

Nevíte si rady?

Ozvěte se nám
Po-Pá (09:00 - 17:00)
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
DESIGN AND CODE BY WEBOO | MARKETING & TECHNOLOGY