Odhalte včas neseriózního makléře

Když budete hledat realitního makléře, tak jistě každý někoho znáte, nebo váš kamarád či kamarádka zná a doporučí vám někoho. V České republice je až 15.000 realitních makléřů a díky tomu mezi nimi panuje velká konkurence a makléři potom přistupují ke lžím a nekalím praktikám, aby získali do prodeje vaši nemovitost.

Víme, že nemovitosti neprodáváte každý měsíc, tak se v tomto oboru nevyznáte a lehce vás může někdo obelhat, ale to se nemusí stát díky naší službě Prověřený makléř.cz, protože vás od tohoto ochráníme. Anebo kdybyste se do takové situace už dostali, že se už setkáváte s realitními makléři, tak vám zde prozradíme, jak rozeznat takového nefér makléře, který vám zcela jistě neříká pravdu.

 

První lež: Koupím byt v této lokalitě

Znáte to určitě všichni, rukou napsaný lísteček ve schránce „koupím byt v této lokalitě, RK nevolat“, „Mladý doktor hledá byt v této lokalitě“, „Mladý pár hledá byt v tomto domě, peníze připraveny“ Znáte to, že? Někomu se už možná stalo, že na takový lísteček zavolal a zpravidla se na druhé straně ozve realitní makléř, který je nezkušený a takhle nabírá své první zakázky do prodeje a tvrdí vám, že zastupuje dané klienty. Na prohlídku přijde s kamarádem, klientem, který nemovitost nekoupí a makléř už vás začne přesvědčovat, abyste mu dali byt do nabídky. Ruku na srdce, vy byste chtěli spolupracovat s makléřem, který vám už od začátku lže? Makléř, který je schovaný za lístečky není profesionální makléř, který tyto praktiky dělat nemusí.

Druhá lež: Mám kupce na vaši nemovitost

Jestli znáte někoho, kdo už prodával svou nemovitost bez realitní kanceláře a dal inzerát na Bazoš.cz, bezrealitky.cz a další, tak se jistě s touto lží a trikem jistě setkal.

Po vystavení inzerátu se mu rozezvonil telefon jeden za druhým, ale žádný vážný, přímí zájemce, jen realitní makléři, kteří se vydávají za zájemce a na prohlídce vám začnou nabízet, že nemovitost naberou a vystaví. Anebo že makléř hledá přesně takovou nemovitost pro svého klienta, ale potřebuje ji před tím vidět a na prohlídce vám řekne, že to pro jeho klienta není a začne vám opět nabízet své služby. A někdy i v horším případě přijde opět se svým kamarádem, zájemcem, kde vám předvedou takové divadlo, že by je vzali do Národního. A tady opět ruku na srdce, chtěli byste spolupracovat s makléřem, který vám už od začátku lže?

 

Třetí lež: Prodám vaši nemovitost za vyšší cenu

Každý vidí velkou vidinu vysoké prodejní ceny, která je nereálná a podepíšete zprostředkovatelskou smlouvu makléři s touto vidinou. Ale po podpisu a prvním týdnu začne pravý opak. Makléř vás má jisté a začne tlačit cenu dolů a slibuje rychlejší prodej nemovitosti. Tato praktika je vždy velkým varovným signálem a měli byste neprodleně ukončit spolupráci s realitní kanceláří. Prověřený makléř Vám donese tržní ocenění nemovitosti, které se zakládá na reálných tržních cenách a nebude vám mazat med kolem pusy.

 

Pokud zjistíte, že realitní makléř, kterému chcete svěřit do prodeje svou nemovitost se k vám dostal jedním z těchto způsobů anebo vám říká nějakou takovou věc, tak zbystřete a buďte na pozoru.

A pokud se chcete vyhnout takovým situacím, tak mi jsme už pro vás vybrali prověřeného makléře. Stačí kliknout na tlačítko

Chci prověřeného makléře

Prověřený makléř.cz

Revoluční 762 / 13
Praha 1 - Staré Město

Nevíte si rady?

Ozvěte se nám
Po-Pá (09:00 - 17:00)
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
DESIGN AND CODE BY WEBOO | MARKETING & TECHNOLOGY